eTwinning

V školskom roku 2021/2022 sa nám podarilo nájsť eTwinningových partnerov z krajín Poľsko a Česká republika. Nadviazali sme medzinárodnú spoluprácu v spoločnom projekte a zaregistrovali sme náš projekt pod názvom

Break Your Head to Solve the Problems.

Projekt sa zaoberá otázkami súvisiacimi s riešením algoritmov rôznymi spôsobmi. Študenti zo 4 škôl (dve z Poľska, jedna z Českej republiky a naša) si vymenia skúsenosti a budú kooperovať na riešení zadaných problémov. Zaujímavou formou si budú rozširovať svoje digitálne, jazykové, technické kompetencie, ale aj iné zručnosti (komunikácia, spolupráca, kreativita, kritické myslenie). Študenti sa budú podieľať na spoločných projektoch tak v škole, ako aj so svojimi zahraničnými partnermi. V procese riešenia budú zapojení do digitálnych aktivít rozvíjajúcich ich IKT zručnosti. Precvičia si aj svoje znalosti z angličtiny, pretože celý projekt je realizovaný v tomto jazyku.

Aktivity budú zamerané na riešenie problémov čo úzko súvisí s algoritmizáciou. Projekt je zameraný na vytvorenie postupu pri riešení jednoduchých problémov z rôznych oblastí – matematika, ekonómia, informatika, inžinierstvo. Chceme dať študentom možnosť vyskúšať si riešenie problémov v rôznych aplikáciách a uvedomiť si nevyhnutnosť dennodenného používania rôznych postupov riešenia.

Škola sa tak prvýkrát zapojí do komunity škôl, ktoré využívajú túto platformu na rozvoj pedagógov a študentov.  Prostredníctvom partnerstva škôl v eTwinningu, európskeho programu v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, podporíme rozvoj spolupráce európskych škôl.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac September 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30