Mimoriadny úspech našich študentov

Strojárska olympiáda patrí už tradične medzi tie súťaže, na ktorých sa každoročne zúčastňuje množstvo študentov stredných priemyselných a odborných škôl z celého Slovenska. Súťažiaci tam v rámci jednotlivých kategórií prezentujú svoje strojárske práce. Pravidelnými účastníkmi tohto významného podujatia sú aj študenti zo Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom, ktorí si odtiaľ  v minulosti priniesli už viacero významných ocenení. Výnimkou nebol ani IX. ročník tejto celoslovenskej súťaže, ktorý sa konal dňa 11. 2. 2016 na pôde Strojníckej fakulty Slovenskej technickej univerzity  v Bratislave.

Naši študenti nemohli ani tento rok na tejto akcii chýbať a ich účasť bola korunovaná mimoriadnym úspechom. Viacerí z nich potvrdili svoje kvality v rôznych strojárskych oblastiach a so svojimi výrobkami obsadili popredné miesta v nasledovných kategóriách:

Strojárska výroba, manažérstvo kvality, strojárske technológie a materiály

1. miesto – Tímea Rendeková (4.A) – Wattov odstredivý regulátor.

3. miesto – Ľubomír Nemečkaj (4.A) – Triedička súčiastok.

Energetické strojárstvo, procesná a environmentálna technika

2. miesto – Peter Prno (4.A) – Návrh ovládacieho mechanizmu hradenia toku MVE.

Automobily, lode a spaľovacie motory

1. miesto – Martin Rafaj (4.E) – Crazy car.

2. miesto – Jaroslav Gábik (4.B) – Terénne vozidlo.

3. miesto – Martin Krála (4.B) – Záhradný malotraktor.

Novinkou IX. ročníka  bola súťaž družstiev v riešení zadaných úloh, kde boli dve naše družstvá taktiež úspešné.

Svojimi cennými odbornými radami a vysoko profesionálnym a ľudským prístupom sa na úspechu našich študentov významnou mierou podpísali aj viacerí pedagógovia. Sú to: Ing. Daniela Špániková, Ing. Jana Kollárová, Ing. Dušana  Masárová, Ing. Milan Bahno, Ing. Ján Vitovský a Ing. Beáta  Kluková.

Mimoriadne úspešný IX. ročník Strojárskej olympiády je dôkazom toho, že Stredná priemyselná škola v Dubnici nad Váhom ponúka svojim študentom nielen kvalitnú odbornú prípravu v rôznych technických oblastiach, ale aj priestor na sebarealizáciu a prezentáciu vlastných schopností v rôznych praktických činnostiach a významných podujatiach.  


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30