Náš absolvent dosiahol úspech svetového formátu

Náš absolvent dosiahol úspech svetového formátu

Sme naozaj hrdí na to, že sa v súčasnom svete moderných počítačových a mobilných systémov skloňuje meno jedného z našich najlepších absolventov. Je ním Peter Ondrúška, bývalý vynikajúci študent našej školy a držiteľ ocenenia „Študent roka“.

Po úspešnom absolvovaní odboru elektrotechnika na Strednej priemyselnej škole v Dubnici nad Váhom vyštudoval odbor počítačové vedy na Karlovej univerzite v Prahe a v doktorandskom štúdiu pokračoval na univerzite v Oxforde. Absolvoval stáže v spoločnostiach ako Facebook, Google či Microsoft.

(foto zdroj:http://mrg.robots.ox.ac.uk/wp-content/uploads/2014/08/profile2.jpg)

            Práve vo výskumných laboratóriách Microsoftu sa zrodila myšlienka vytvoriť univerzálnu mobilnú aplikáciu, ktorá by fungovala ako 3D skener. Jedným z členov výskumného tímu, ktorý sa podieľal na jej vývoji, je aj Peter Ondrúška. Prevratná aplikácia s názvom MobileFusion, za ktorej vznikom stojí práve Peter Ondrúška, dokáže vytvoriť veľmi presnú 3D kópiu objektu, ktorý môže byť následne vytlačený na 3D tlačiarni, prípadne sa môže stať súčasťou takzvanej rozšírenej reality (z angl. augumented reality). Na rozdiel od konkurenčných systémov  je MobileFusion oveľa presnejší a jednoduchší na obsluhu. Tento mobilný 3D skener by mal byť čoskoro dostupný aj pre verejnosť a objaviť by sa mal na zariadeniach so systémom Android, iOS a Windows Phone.

            Petrov svetový úspech je jasným dôkazom toho, že po štyroch rokoch štúdia opúšťajú brány našej školy študenti, naozaj kvalitne pripravení nielen po ľudskej, ale aj po odbornej stránke. Záleží len na nich, ako dokážu v budúcom živote ďalej rozvíjať a využiť všetko to, čo získali na pôde Strednej priemyselnej školy v Dubnici nad Váhom.

http://www.itnews.sk/spravy/technologie/2015-08-28/c170788-mlady-slovak-vytvoril-pre-microsoft-mobilny-3d-skener-vraj-najlepsi

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30