Úspechy študentov

Moderné vybavenie odborných učební umožňuje študentom účasť v rôznych odborných súťažiach. Veľmi dobré výsledky dosahujú naši študenti v súťaži SOČ, ZENIT a v minulom školskom roku aj v novej strojárskej olympiáde.

K najúspešnejším reprezentantom školy v poslednom období patrili Ladislav Šťastný, víťaz celoslovenského kola súťaže ZENIT v elektronike; Martin Šmihál, víťaz celoslovenského kola SOČ v elektrotechnike.

Za úspešnú účasť študentov vo vedomostných súťažiach získala škola Putovný pohár predsedu Trenčianskeho samosprávneho kraja v školskom roku 2005-2006 aj 2006-2007.

Najúspešnejším študentom v histórii školy sa stal Peter Ondruška, ktorý v školskom roku 2007-2008 obsadil 2. miesto na svetovej olympiáde v informatike v Egypte a 3. miesto na európskej olympiáde v informatike v Chorvátsku.

ocenenie

Prevzatie ocenenia Pamätný list  sv. Gorazda Petrovi Ondruškovi

Za tieto aj ďalšie úspešné umiestnenia získal Pamätný list sv. Gorazda od ministra školstva, najvyššie vyznamenanie, aké môže študent získať.

Naši študenti sa zúčastňujú rôznych športových súťaží v kolektívnych i individuálnych športoch. K úspešným športovcom, absolventom našej školy, patria i reprezentanti Slovenska. K najznámejším patrí Natália Prekopová, bronzová medailistka na majstrovstvách sveta kadetiek v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu.

Naša škola je jedinou strednou školou v tomto kraji, ktorá sa pravidelne zapája do akcie: Študentská kvapka krvi. Záujemcov o darovanie tejto vzácnej tekutiny je čoraz viac. Zastúpení sú nielen študenti, ale i profesori. Vďaka dobrovoľným darcom krvi tak i naša škola prispela k záchrane nejedného ľudského života.

Už niekoľko rokov sa študenti študujúci odbor TIS, prostredníctvom predmetu Aplikovaná ekonómia, zapájajú do rôznych aktivít a činností. Založia si vlastnú študentskú spoločnosť a podnikajú. Učia sa tak nielen ekonómiu, ale aj byť zodpovednými, vedieť sa rozhodovať, viesť firmu a komunikovať na verejnosti. O tom, že patria medzi najlepších, svedčí fakt, že sa na súťažiach študentských spoločností umiestňujú na prvých priečkach.

Svoju históriu má aj školský časopis, ktorý od školského roka 2004-2005 vychádza pod názvom STEM (strojárstvo – technické a informačné služby – elektrotechnika – mechatronika). Časopis sa snaží byť školský, spoločenský a hlavne prístupnejší pre širšiu verejnosť. Informuje o novinkách na škole, úspechoch svojich študentov, ale môžeme tam nájsť aj súťaže a niečo pre oddych a zábavu. Školský časopis STEM sa pravidelne zúčastňuje celoslovenskej súťaže stredoškolských a vysokoškolských časopisov „Štúrovo pero“. V minulom roku 2007 získal časopis Cenu regrútačného strediska Banská Bystrica.


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac August 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31