Misia Mars - vyhodnotenie

Misia Mars - vyhodnotenie

Každá súťaž, aj tá, ktorú sme nevyhrali, vás niečo naučí. Ak dokážete analyzovať a kriticky posúdiť seba a svoju prácu, nakoniec sa dostanete do bodu, kde chcete byť – vraví Leszek Orzechowski riaditeľ výskumnej stanice LunAres a člen poroty Misia Mars.

Do štvrtého ročníka náučnej súťaže Misia Mars sa zapojilo 25 tímov zo 16 rôznych škôl z celého Slovenska, viac ako 100 súťažiacich študentov i učiteľov. Porotcovia to nemali ľahké, konkurencia bola veľká – prihlásených bolo 20 projektov.

Porota nakoniec vybrala šesť projektov, ktoré postúpili do finále.

2.06.2022 sa v Elektrolande v Mochovciach konalo finále súťaž Misia Mars4.

Študenti Adriana Mončeková, Matúš Stopka, Ján Zahradnik – dnes už úspešne zmaturovaní študenti 4.A triedy odbor strojárstvo - reprezentovali našu školu s projektom pod názvom „Prieskumné vozidlo“ a obsadili 5. miesto. BLAHOŽELÁME

Aďka Mončeková sa hneď po súťaži vyjadrila: „Súťaže sme sa zúčastnili prvý krát, nevedeli sme do čoho ideme, ale dnes sme radi, že sme to skúsili. Je to super a sme veľmi spokojní“.

Matúš Stopka zhodnotil: „S našim projektom sme obsadili 5. miesto, medzi finalistami sme boli jediná stredná škola s technickým zameraním, ostatní súťažiaci boli z gymnázií. Okrem vecných cien si zo súťaže odnášame skúsenosť ako je dôležité vedieť sa presadiť, prezentovať a zároveň spoznať zaujímavých ľudí.“

Janko Zahradník skonštatoval: „Bolo super, oplatilo sa zapojiť, doporučujem to skúsiť aj budúci rok.“

Medzi súťažiacimi boli aj študenti 1.F triedy:

Lajčiak Michal

Páleník Martin

Sabadka David

Sýkorčin Tomáš

Ďakujeme vám, že ste sa zapojili do súťaže Misia Mars 4. Dr. Michaela Musilová a riaditeľ stanice Lunares Leszek Orzechowski, ako i ostatných deväť porotcov si veľmi vážia váš čas, energiu a úsilie, ktoré ste venovali vypracovaniu projektu. Konkurencia bola i tentokrát veľká, do štvrtého ročníka Misia Mars sa prihlásilo 20 projektov.

Váš súťažný projekt Koncept a design rovera ako kompaktné príslušenstvo pre astronauta do finále síce nepostupuje, ale umiestnil sa v prvej desiatke. Na to, že ste sa zapojili prvýkrát do našej súťaže, je to naozaj skvelé umiestnenie. 

SUPER – veríme, že máte inšpiráciu do ďalšieho ročníka!


Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2022 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30