eTwinning workshop Praha

V dňoch 17.-19.3.2022 sa v Prahe zúčastnili trojdňového inšpiratívneho vzdelávacieho podujatia dve učiteľky zo SPŠ Dubnica nad Váhom, Ing. Matulová a Ing. Smetanová.

Názov medzinárodného eTwinningového semináru bol

Entrepreneurship and Financial Literacy: How to develop and strengthen. 

Workshopu sa zúčastnili učitelia zo 6 krajín z EU (Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko, Slovinsko, Česká republika). Akcia bola zameraná na vytváranie školských projektov a medzinárodných partnerstiev odborných škôl.  Dôraz bol kladený na vzájomnú komunikáciu, spoluprácu a inšpirovanie sa navzájom.

Podarilo sa nám nájsť eTwinningových partnerov a zaregistrovali sme projekt pod názvom Break Your Head to Solve the Problems.  Projekt sa zaoberá otázkami súvisiacimi s riešením algoritmov rôznymi spôsobmi. Študenti zo 4 škôl z Poľska, Českej republiky a Slovenska si vymenia skúsenosti a budú kooperovať na riešení zadaných problémov. 13 žiakov z 2.C si zaujímavou formou bude rozširovať svoje digitálne, jazykové aj technické kompetencie.

Riešenie problémov úzko súvisí s algoritmizáciou. Tento projekt je zameraný na vytvorenie postupu pri riešení jednoduchých problémov z rôznych oblastí – matematika, ekonómia, informatika, technika. Študenti budú mať možnosť vyskúšať si prácu v rôznych aplikáciách a uvedomiť si nevyhnutnosť dennodenného používania rôznych postupov riešenia.

Škola sa tak prvý krát zapojí do komunity škôl, ktoré využívajú túto platformu na rozvoj pedagógov a študentov.  Prostredníctvom partnerstva škôl v eTwinningu, európskeho programu v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu, podporíme rozvoj spolupráce európskych škôl.


Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2023 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4 5
6 7 8
9
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28